Święta w tym specyficznym czasie…

Nadchodzące Święta Wielkanocne z pewnością w tym roku będą inne niż zwykle… ale będą! 🐰🐣

PRZEZ ŚWIĘTA PRZYTYJĘ?

Zastanów się jak wyglądało Twoje dotychczasowe żywienie. Jeśli do tej pory nie zwracałeś uwagi na to co jesz to właśnie TUTAJ pojawia się problem! Jeśli natomiast jesz świadomie na co dzień to Święta są okazją żeby troszkę zluzować i pozwolić sobie na nieco więcej. Spójrzmy na to szerzej – kilka dni luzu od diety ma się nijak do 365 dni w ciągu roku. W tym przypadku nie przytyjesz w tkankę tłuszczową – co najwyżej nabierzesz troszkę wody, którą równie szybko stracisz.

UMIAR

Gwarantuję Ci, że zjedzenie Wielkanocnego śniadania i wspólnego obiadu z rodziną, które nieco odbiegają od diety (a w praktyce wcale nie tak bardzo) nie zepsuje efektów Twojej dotychczasowej pracy. Ważne jest, aby znać umiar i w miarę możliwości wrócić jak najszybciej do założeń diety (np. kolacja według planu).

STWÓRZ ODPOWIEDNIE WARUNKI – DIETA
Zamiast czekać i po Świętach marudzić, że przybrałeś na wadze stwórz odpowiednie warunki, aby tak się nie stało. Jak to zrobić? Trzymaj się naszej diety – dzięki temu zaoszczędzisz kalorie, które wykorzystasz w okresie Świątecznym.

STWÓRZ ODPOWIEDNIE WARUNKI – TRENING

Wybierz formę aktywności która sprawia Ci przyjemność i ćwicz 3-4x w tygodniu – co prawda w obecnej sytuacji mamy dość ograniczone możliwości, ale nasze domowe zacisze jest doskonałym miejscem na wykonanie treningu o różnych charakterze (na naszym profilu znajdziecie wiele przykładowych treningów) 

NIE WYBIJ SIĘ Z DIETY!

Zaraz po Świętach wracaj do założeń Twojej diety – nie daj się wybić na kolejne dni.

NIE PANIKUJ!

Jak już wspomniałem wcześniej, 2 dni nie zepsują Twoich dotychczasowych starań. Potraktuj to jako odpoczynek od codziennych założeń diety. Głowa odpocznie, a Ty wrócisz najedzony i zmotywowany do dalszego działania!

I jeszcze na koniec…

Przeżyj te Święta w pełni – na tyle ile to teraz możliwe. Znajdź czas na wspólne przygotowania – pisanki, ozdoby świąteczne – to naprawdę sprawia dużo frajdy! 

Uwierz, że większym „zagrożeniem” niż nadchodzące Święta jest obecne siedzenie w domu… Co prawda sytuacja zmusza nas do tego, ale warto jak najszybciej przejąć kontrolę nad niekontrolowanym jedzeniem, któremu sprzyja przebywanie w domu, bo konsekwencje po paru tygodniach mogą być nieprzyjemne… Dlatego bądź co bądź, mimo obecnej sytuacji dalej kontynuujemy współpracę z Naszymi klientami, którzy mają dzięki temu kontrolę nad tym co jedzą i mamy nadzieję, że jak sytuacja się uspokoi to będą cieszyli się lepszą sylwetką i zdrowiem, a nie dodatkowymi kilogramami, których później trzeba będzie się pozbyć :/

Zachowajcie umiar i tyle… 😎