ŚWIĘTA NA DIECIE – JAK TO POGODZIĆ?

Zacznijmy od tego, że ŚWIĘTA ≠ JEDZENIE
To przede wszystkim czas spędzony w gronie najbliższych, w magicznej atmosferze. Świąteczne potrawy to tylko dodatek, ale zgodnie z tradycją jest na nie miejsce w diecie.

PRZEZ ŚWIĘTA PRZYTYJĘ?

Zastanów się jak wyglądało Twoje dotychczasowe żywienie.
Jeśli do tej pory nie zwracałeś uwagi na to co jesz to właśnie TUTAJ pojawia się problem! Jeśli natomiast jesz świadomie na co dzień to Święta są okazją żeby troszkę zluzować i pozwolić sobie na nieco więcej. Spójrzmy na to szerzej – kilka dni luzu od diety ma się nijak do 365 dni w ciągu roku. W tym przypadku nie przytyjesz w tkankę tłuszczową – co najwyżej nabierzesz troszkę wody, którą równie szybko stracisz.

UMIAR

Każdy kolejny kawałek ciasta smakuje tak samo – pamiętaj o tym. Po co objadasz się taką ilością świątecznych przysmaków? Nie pamiętasz jak rok temu bolał Cię brzuch? JEDZ Z UMIAREM! Skosztuj wszystkiego ale nie ładuj w siebie kolejnych porcji – delektuj się smakiem. Zacznij od mniej kalorycznych potraw, a słodkości zostaw na sam koniec.

STWÓRZ ODPOWIEDNIE WARUNKI – DIETA

Zamiast czekać i po Świętach marudzić, że przybrałeś na wadze stwórz odpowiednie warunki, aby tak się nie stało. Jak to zrobić? Trzymaj się naszej diety – dzięki temu zaoszczędzisz kalorie, które wykorzystasz w okresie Świątecznym.

STWÓRZ ODPOWIEDNIE WARUNKI – TRENING

Wybierz formę aktywności która sprawia Ci przyjemność i ćwicz 3-4x w tygodniu (pójdź na siłownię, wybierz się na spacer/basen, pobiegaj lub po prostu poćwicz w domu). Dzięki temu zwiększysz nieco wydatek energetyczny a dzięki bodźcowi treningowemu kalorie będą zdecydowanie lepiej wykorzystywane.

NIE WYBIJ SIĘ Z DIETY!

Zaraz po Świętach wracaj do założeń Twojej diety – nie daj się wybić na kolejne dni (np. do Sylwestra).

NIE PANIKUJ!

Jak już wspomniałem wcześniej, 2-3 dni nie zepsują Twoich dotychczasowych starań. Potraktuj to jako odpoczynek od codziennych założeń diety. Głowa odpocznie, a Ty wrócisz najedzony i zmotywowany do dalszego działania!

I jeszcze na koniec…

Przeżyj te Święta w pełni – nie zatrać się w tej przedświątecznej gonitwie. Znajdź czas na wspólne wieczory z bliskimi w świątecznej atmosferze oraz cały proces przygotowania – pieczenie pierników, strojenie choinki – to naprawdę sprawia dużo frajdy!