ODCHUDZANIE – koniecznie przeczytaj, nim je rozpoczniesz.

Czy muszę liczyć kalorie? – NIE

Zaczynając odchudzanie nie musisz od samego początku liczyć kalorii. W wielu przypadkach nie trzeba ich liczyć w ogóle. Oczywiście jeśli próbujesz zredukować masę ciała i po kilku tygodniach Twoja masa ciała wskazuje nadal taką samą wartość, zapewne jesz zbyt dużo i powinieneś wprowadzić dodatkowe ograniczenie.

Czy muszę zacząć stosować jakąś konkretną dietę?

Aby Twoje odchudzanie było skuteczne, absolutnie NIE musisz stosować żadnej wyszukanej diety typu : Oxy, Dukana, Paleo, Ketogeniczna, Montignaca, Kopenhaska, Kwaśniewskiego itp.

Odchudzanie – od czego mam rozpocząć?

Zastanów się, co może być powodem Twojej nadwagi. Większość osób w swojej prywatnej diecie spożywa zbyt dużo kalorii.
W zdecydowanej większości problem nie leży w posiłkach głównych ale w tym, co podjadamy.
Proponuję Ci pewien eksperyment…

Przez najbliższe 10 dni nie zmieniaj posiłków głównych. Nie ważne czy jesz 3 czy 5 razy, zostań przy swoich przyzwyczajeniach, dotyczących ilości posiłków. Jednak ZREZYGNUJ Z WSZYSTKIEGO CO SPOŻYWAŁEŚ  pomiędzy tymi posiłkami (soki, napoje słodkie, słodycze, słone orzeszki, ciasteczka i inne przekąski oraz alkohol).

Dlaczego jest wielce prawdopodobne, że po tych 10 dniach schudnę?

Przekąsek, które spożywamy w ciągu dnia nie traktujemy jako posiłek. Traktujemy je jako dodatek. Zazwyczaj bywa tak, że ten „dodatek” stanowi znaczący procent kaloryczny całego dnia. Jeżeli zrezygnujemy z tych dodatków okaże się, że w ciągu tych 10 dni zjemy kilkaset, a może nawet kilka tysięcy kcal mniej i to właśnie sprawi, że Twoja masa ciała obniży się. Jestem przekonany, że zaczniesz lepiej się czuć, będziesz bardziej wyspany i zdobędziesz dodatkową energię.

A co jeśli zastosuje się do tych 10 dni i nic nie schudnę?

Jeżeli tak się stanie, to napisz do mnie maila marcin@trenerproforma.pl, a osobiście przeprowadzę z Tobą indywidulaną konsultację dietetyczną, by znaleźć rozwiązanie.

A co jeśli po tych 10 dniach nie będę już dalej chudnąć?

Wtedy skorzystaj z naszej 7 dniowej oferty, której koszt, to zaledwie 1 zł. W ramach tygodniowej współpracy otrzymasz dietę, dostosowaną dokładnie do Ciebie, dzięki której gwarantuję Ci, że jeśli w pełni się do niej zastosujesz, Twoja sylwetka ponownie zacznie się poprawiać.